Založ si blog

Inšpirovaná Kniha inšpiruje – 15

Počas viac ako 2 500 rokov písania Božieho inšpirovaného Svätého Písma asi 40 mužmi, bola táto inšpirovaná Kniha inšpiráciou pre nespočetné množstvo básnikov, spisovateľov, prozaikov, histórikov a vedcov, vrátane taktiež nespočetného množstva obyčajných ľudí, ktorí v nej našli inšpiráciu na zlapšenie svojho osobného života alebo aj celej svojej rodiny! Zoberme si túto stať:

“Keď bol v Jeruzaleme na sviatku Pesach, mnoho ľudí uverilo v jeho meno, pretože videli zázraky, ktoré robil. Ale nezískali si jeho plnú dôveru, lebo ich všetkých poznal a nepotreboval, aby mu niekto hovoril, aký kto je, lebo vedel, čo je v srdci človeka.” – Ján 2:23-25.

Iné preklady používajú výraz “sám vedel, čo je v človeku”. Takým spôsobom predsa poukazujú ja skutočnosť, že Ježiš Kristus poznal ľudí do najmenších detailov, podľa inej inšpirovanej pravdy, ktorú pod inšpiráciou napísal apoštol Pavol vo svojom liste istému kresťanskému zboru v meste Kolos:

“Prostredníctvom neho bolo stvorené všetko ostatné v nebi i na zemi, viditeľné i neviditeľné, či sú to tróny, panstvá, vlády, alebo mocnosti. To všetko bolo ale stvorené prostredníctvom neho a pre neho.” – Kolosanom 1:16. Presne tak, ako aj navrhovateľ a konštruktér pozná do najmenších detailov vec, ktorá bola stvorená podľa jeho plánov, tak aj Ježiš vie všetko o všetkom, vrátane všetkých ľudí!

(zo zbierky Môj život) 

Večnosť našej planéty Zem!

30.11.2023

Zem si postavil na pevných základoch Nikdy sa nepohne zo svojho určeného miesta Prikryl si ju hlbokými vodami ako ochranným rúchom Sláva Jehovu Boha Stvoriteľa bude trvať na večné veky (zo zbierky Môj život)

Komu preukázal dobro Jehova Boh

26.11.2023

Jehova koná spravodlivo a Utláčaným dopomáha k právu Dal spoznať svoje cesty Mojžišovi A všetky svoje skutky synom Izraela (zo zbierky Môj život)

Ktorý Sion bude zachránený!

17.11.2023

Ty Jehova zostávaš naveky a tvoja Sláva pretrváva po všetky generácie Povstaneš a zľutuješ sa nad Sionom Lebo je čas aby si sa nad ním zmiloval Už nadišla tá chvíľa a tvojim služobníkom Sú vzácne i jeho trosky cenia si i jeho prach (zo zbierky Môj život)

Vyšný Komárnik hranice kolóny, poľsko

Kontrola na hranici s Poľskom bude pokračovať

01.12.2023 18:50

Poľsko pôvodne zaviedlo dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom 4. októbra, a to s cieľom obmedziť pohyb nelegálnych migrantov, ktorí prichádzajú do EÚ po takzvanej balkánskej trase.

Bratislava  posyp zima

Bratislava očakáva sneženie. Mesto deklaruje, že je na zimnú údržbu pripravené

01.12.2023 17:37

Mestský dispečing má pripravený komplexný, celomestský plán zásahu vrátane preventívnych posypov ešte pred samotným snežením.

Summit Klimatický COP28, čaputová

Čaputová na klimatickej konferencii v Dubaji: Ľudstvo sa rúti do priepasti

01.12.2023 17:09

Počet katastrof súvisiacich s počasím počas uplynulých štyroch desaťročí stúpol takmer trojnásobne, uviedla prezidentka.

Specialny sud, prokuratura, tresny cin

Vláda chce riešiť špecializované inštitúcie, opozícia sa pre chystané zmeny zákonov obráti na eurokomisiu

01.12.2023 16:36, aktualizované: 19:30

Ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že chce riešiť systémovú zaujatosť špecializovaných inštitúcií, no odmieta, že cieľom je zastaviť trestné stíhania.

basnik

cieľom poetickej myšlienky je, aby explodovala v ľudskej predstavivosti

Štatistiky blogu

Počet článkov: 986
Celková čítanosť: 1800147x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie